BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Rajoni

“Kukull! Eja hip në makinë”, një 46-vjeçar përpiqet të rrëmbejë një vajzë të mitur

“Kukull! Eja hip në makinë”, një 46-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një 16-vjeçare ka kallëzuar një rast në polici ku kanë tentuar ta grabisin në Selanik.

Sipas të miturës, të enjten e kaluar në orën 23:15, teksa ajo po kthehej në shtëpi me biçikletë, një makinë e bardhë brenda së cilës gjendej një burrë iu afrua.

“Unë po kthehesha në shtëpi me biçikletë. Mu afrua një automjet i bardhë, në të cilin kishte hipur një burrë. Ai më ndoqi mua dhe u përpoq të më fuste në makinë. Ai nuk pati sukses dhe unë shpëtova”, ka thënë vajza e mitur, raportojnë mediet fqinje.

Më tej 12-vjeçarja shtoi: “Isha afër sheshit dhe makina po ecte pranë meje. Unë po zbrisja nga Arathines dhe ai po më kërcënonte të hyja brenda, që të më merrte në shtëpi. Kjo ka ndodhur. Ai po më thërriste të hyja, nuk po thoshte asgjë tjetër. Në fillim më tha përshëndetje kukull çfarë po bën dhe pastaj më thirri që të hipja në makinë”.

Vajza e frikësuar u kthye në shtëpi dhe raportoi se çfarë kishte ndodhur te të afërmit e saj, ndërsa fqinjët e kishin dëgjuar atë duke thirrur për ndihmë.

Policia, e cila u vu në dijeni të ngjarjes, arriti të lokalizonte makinën e bardhë në zonën e Pallini dhe arrestoi burrin, i cili tani po përballet me akuza.

I dyshuari 46 vjeç ka punuar për Autoritetet e Mashtrimit në zonë, ndërsa po paraqitej si një llogaritar. Po ashtu po hetohet nëse ai është përpjekur të rrëmbejë fëmijë të tjerë në të kaluarën dhe ka shumë të ngjarë që fotoja e tij të bëhet publike.

Gjatë kontrollit në automjetin e të akuzuarit u gjetën pilula gjumi, të cilat nuk dihet nëse ai do të përpiqej t’ia jepte të miturës në rast se ajo hynte në makinën e tij.