BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x

Rajoni

Kurba ka kapërcyer çdo parashikim/ Alarmohet Maqedonia e Veriut, 7 viktima dhe 89 raste të reja në 24 orët e fundit. Ministri i Shëndetësisë merr vendimin urgjent

Kurba ka kapërcyer çdo parashikim/ Alarmohet Maqedonia e Veriut, 7

Koronavirusi vazhdon të mbetet një kërcënim i lartë për Maqedoninë e Veriut. Po rritet me shpejtësi numri i të infektuarve dhe personave që po humbin jetën.

Kurba tashmë ka kapërcyer jashtë parashikimeve në Maqedoninë e Veriut. Me fillimin e qershorit, që ditën e parë Maqedonia e Veriut ka shënuar 7 viktima dhe 89 raste të reja nga COVID-19.

Teksa Maqedonia e Veriut është drejt rihapjes madje kërkon të mbajë edhe zgjedhje të parakohshme, shënohen këto shifra.

Më tej ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe është alarmuar duke paralajmëuar konferencë urgjente në orë 15:00.