BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Rajoni

Kurba ka kapërcyer çdo parashikim/ Alarmohet Maqedonia e Veriut, 7 viktima dhe 89 raste të reja në 24 orët e fundit. Ministri i Shëndetësisë merr vendimin urgjent

Kurba ka kapërcyer çdo parashikim/ Alarmohet Maqedonia e Veriut, 7

Koronavirusi vazhdon të mbetet një kërcënim i lartë për Maqedoninë e Veriut. Po rritet me shpejtësi numri i të infektuarve dhe personave që po humbin jetën.

Kurba tashmë ka kapërcyer jashtë parashikimeve në Maqedoninë e Veriut. Me fillimin e qershorit, që ditën e parë Maqedonia e Veriut ka shënuar 7 viktima dhe 89 raste të reja nga COVID-19.

Teksa Maqedonia e Veriut është drejt rihapjes madje kërkon të mbajë edhe zgjedhje të parakohshme, shënohen këto shifra.

Më tej ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe është alarmuar duke paralajmëuar konferencë urgjente në orë 15:00.