BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Rajoni

“Kurti ka rërë në kurth”, gazetari i njohur plas deklaratën e fortë: Zgjedhjet e reja, skenar i parapërgatitur nga qarqet anti-shqiptare

“Kurti ka rërë në kurth”, gazetari i njohur plas

Gazetari Asllan Bajrami i ftuar në Euronews Albania tha se është skeptik për zgjedhjet e reja që mund të zhvillohen në veri të Kosovës. Ai tha se mendon se këto zgjedhje mund të zhvillohen sërish, por dyshon se serbët sërish nuk do të merrnin pjesë në zgjedhje.

Gjithashtu Bajrami shtoi se me këtë Kurti ka rënë në një kurth të parapërgatitur, sipas tij, nga qarqe anti-shqiptare.


“Zgjedhjet janë pranuar nga ndërkombëtarët në kuptimin ligjor të fjalës, por ato janë kritikuar për shkak të mungesës së legjitimitetit, pavarësisht se po ti referohemi ligjit ato do duhet të bëheshin.


Por po të bëhen zgjedhjet e reja, unë jam shumë skeptik se ato do bëhen, ose mund të bëhen pa pjesëmarrjen e serbëve dhe këtu shikohet se ka një skenar. Është një skenar që Kurti ka rënë në një kurth të parapërgatitur në mënyrë që situata në veri të Kosovës të jetë sa më e tensionuar. Ky është një skenar nga qarqet anti-shqiptare,”-tha Asllan Bajrami.

 

Më të lexuarat