BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Rajoni

Kurti zbulon se çfarë u fol gjatë takimit me Merkel: 4 elemente të domosdoshme për paqe dhe stabilitet

Kurti zbulon se çfarë u fol gjatë takimit me Merkel: 4 elemente

Pas takimit me Kancelaren gjermane, Angela Merkel, ditën e sotme në Tiranë, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se janë katër elementë të domosdoshëm për paqe dhe stabilitet.

Kurti tha se Kosova është për marrëdhënie të mira rajonale e fqinjësore, por nuk e kompesojmë dot Serbinë as me shtetësi as me territor.

Ai theksoi se krimet e luftës nuk mund t’i harrojmë kurrë dhe nuk do të reshtim së kërkuari drejtësi për to.

“Katër elementët për paqe dhe stabilitet janë: Sundimi i ligjit, i cili vepron kundër oligarkëve, demokratizimi, ballafaqimi me të kaluarën që nuk lejon të ketë kriminelë të luftës dhe reciprosktiviteti. Ne jemi për marrëdhënie të mira, por nuk e kompesojmë dot Serbinë, krimet e kryera gjatë luftës nuk do t’i harrojmë kurrë. Mosnjohja e Kosovës dhe mospranimi i krimeve nuk janë pjesë tonat”, tha Kurti.