BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Rajoni

Lajm i mirë për Greqinë, shënohen vetëm 9 raste të reja me COVID-19, nuk ka viktima

Lajm i mirë për Greqinë, shënohen vetëm 9 raste të

Greqia ka shënuar një numër të vogël rastesh të reja. 9 raste u konfirmuan në 24 orët e fundit teksa asnjë viktimë nuk ka në shtetin fqinj.

Bilanci total ka shkuar në 3 mijë e 121 teksa viktima qëndrojnë në 183. Greqia ka hapur kufitjë turistikë nga 15 qershori për disa vende europiane kurse për vendet jo anëtare të BE vetëm për arsye madhore, këtu përfshihet.

Pavarësisht se nuk ka shifra të larta ditore, Greqia si një nga vendet turistike të BE heziton ta konsiderojë veten si një zonë të sigurt ndaj COVID-19 dhe pse sapo ka nisur sezonin turistik.