BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Rajoni

“Lejuat lëvizjen në të gjithë vendin, por pse ndalohen hyrje-daljet?!”, kryeministri Rama i jep përgjigjen e prerë qytetarit: Meqë s’ta mbush mendjen...(REPLIKAT)

“Lejuat lëvizjen në të gjithë vendin, por pse ndalohen

Që prej ditës së djeshme në të gjithë vendin janë ngritur pika kontrolli për lëvizjen nga njëri qytet tek tjetri dhe veçanërisht për hyrjen drejt Tiranës.

Mirëpo nisur nga lehtësimi i masave duke lejuar qarkullimin pa leje të të gjitha makinave brenda qyteteve, jo të paktë janë ata qytetarë që i kanë shkruar kryeministrit Rama duke ngritur shqetësimin përse nuk lejohet qarkullimi ndërqytetas.

“Dy pika qe bien ne kundershtim me njera-tjetren. Nga neser hiqen autorizimet per levizje ne te gjithe vendin dhe tjetra ndalohet hyrje-dalja me makina ne zonat e kuqe ???”, i shkruan qytetari.

“Patjeter! Shko njehere ne Itali e Greqi dhe provoje te levizesh me makine nga zona ne zone, meqe s'ta mbush mendjen Shqiperia!”, i përgjigjet kryeministri Rama.

“Lejuat lëvizjen në të gjithë vendin, por pse ndalohen