BREAKING NEWS

Rama përzë nga lista 40 për qind të deputetëve, kreu socialist transformon ekipin, pakënaqësitë largojnë figura të njohura të PS

Rama përzë nga lista 40 për qind të deputetëve, kreu
x

Rajoni

Lëkundjet e tërmetit 5.2 ballë, shikoni momentet drithëruese brenda kishës në Greqi (VIDEO)

Lëkundjet e tërmetit 5.2 ballë, shikoni momentet drithëruese

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur në jug të gadishullit e Greqisë, Mt. Athos, por një video brenda kishës tregon se si lëkundet çdo gjë brenda saj.

Instituti Gjeodinamik i Athinës tha se tërmeti ndodhi këtë mëngjes dhe ishte më qendër 23 kilometra larg Malit Athos në një thellësi prej 17.5 kilometra. Ky është i fundit në një seri tërmetesh në zonë që nga e diela në mëngjes.

Në kishën në Karyes, shihet se gjithçka lëkundet nga tërmeti i fortë me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter.