Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lëshohet urdhër-arresti, policia në kërkim të Gruevskit

Postuar: 12/11/2018 - 19:09

Ministria e Brendshme maqedonase ka firmosur urdhër arrestin për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Ky vendim erdhi pas njoftimit nga Gjykata Penala që nuk ka mundur të gjejë të akuzuarin Nikolla Gruevski për t’i dorëzuar vendimin që menjëherë të paraqitet në burg.

“Ju njoftojmë se Gjykata Themelore Shkupi 1 ka dhënë urdhër për arrestimin e Nikolla Gruevskit dhe në datë 12.11.2018 në ora 16:30 e dorëzoi në Sektorin për Punë të Brendshme në Shkup dhe ka kërkuar njoftim për urdhërin e arrestit. Menjëherë pas dorëzimit, MPB-ja vepron sipas kërkesës”, thuhet në njoftim.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 18:33

U arrestua ditën e sotme, por të papriturat e pakëndshme për ish-ministrin nuk mbarojnë këtu.

Mësohet ish-ministri i Punëve Sociale, Spiro Ristovkim është sulmuar pas një shëtitjeje në oborrin e burgut.

Postuar: 21/02/2019 - 18:24

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, i cili njëherësh është edhe bashkëkryesues

Postuar: 21/02/2019 - 15:53

Ditën e sotme një ndër deputetët më të diskutuar u arrestua nga policia.

Postuar: 21/02/2019 - 15:23

Ish-ministri grek i Mbrojtjes dhe kreu i “Grekëve të Pavarur” Panos Kammenos, në nj

Postuar: 21/02/2019 - 15:19

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se është i bindur se nuk do të arrijë deri tek

Postuar: 21/02/2019 - 15:16

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se hapja e Ambasadës së Japon

Postuar: 21/02/2019 - 15:14

Gjykata Penale e Maqedonisë ka dorëzuar sot kërkesën për marrjen e imunitetit të deputetit, ish