BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Rajoni

Lëvizja surprizë! Mbërrijnë 3 mijë dozat e para të vaksinës ruse në shtetin fqinj

Lëvizja surprizë! Mbërrijnë 3 mijë dozat e para të

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori rus Sergej Bazdnikin u shprehën se në ditët në vazhdim do të mbërrijë dërgesa e dytë nga 200 mijë dozat e porositura në Rusi.

Vaksinimi me “Sputnik V” parashikohet të nisë të mërkurën. Të parët do të jenë qytetarët më të moshuar që vuajnë nga sëmundje kronike. Shqipëria e ka refuzuar vaksinën ruse dhe kineze me argumentin se nuk janë certifikuar nga “FDA” dhe “EMA”.

Më të lexuarat