BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Rajoni

Listat e hapura/Deputeti Ralf Gjoni zbulon për kë do garojë opozita në Kuvend zgjedhjet e ardhshme

Listat e hapura/Deputeti Ralf Gjoni zbulon për kë do garojë

Miratimi në Komisionin e Ligjeve në unanimitet mes opozitës parlamentare dhe mazhorancës për listat e hapura u vlerësua si hap pozitiv nga deputeti Ralf Gjoni.

Ai shprehet se kjo do të sjellë ndryshimin që kërkojnë shqiptarët.

Nëse do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme të 2021 me lista të hapura dhe pa koalicione, Gjoni u shpreh se ai do të garojë, ku la të kuptohet se disa deputetë të opozitës parlamentare mund të dalin me një listë kombëtare të përbashkët, ndërsa mohoi në mënyrë kategorike bashkim sërish të tij me LSI nëse do të kishin një ftesë nga kjo e fundit.

Gjoni gjithashtu foli edhe për marrëveshjen e 5 qershorit duke thënë se vijon t'i qëndrojë asaj që ka thënë që në fillim se nuk do e votojë, ndërsa shtoi se kjo nuk do të votohet edhe nga deputetët e opozitës parlamentare, përjashtuar ata deputet që dolën hapur pro votimit, të cilët për Gjonin janë deputetë të sponsorizuar.