BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin e papritur që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Rajoni

Lufta me Covid-19 / Lajm i mirë për Maqedoninë e Veriut

Lufta me Covid-19 / Lajm i mirë për Maqedoninë e Veriut

Maqedonia ka regjistruar më shumë të shëruar se të infektuar gjatë 24 orëve të fundit. 123 persona e kanë fituar betejën me koronavirusin, ndërsa 88 kanë rezultuar pozitiv nga 973 teste të kryera. Prej tyre, 30 janë në Shkup, 13 në Shtip dhe 11 në Strugë. Numri i përgjithshëm i të infektuarve është 8197, ndërsa aktivë janë 3486 raste.

Numër më të lartë të të shëruarve ka regjistruar Shkupi, përkatësisht 70. Ministri Filipçe tha se ka një rritje të rasteve të reja gjatë ditëve të fundit në këtë komunë dhe kjo sipas tij lidhet me të infektuarit në Shtip.

“Burimi i kësaj vale lidhet me vatrën në Shtip, numri më i lartë i të infektuarve janë të punësuar në fabrikë, këtu në qytet. Kjo situatë po menaxhohet mirë nga vetëqeverisja lokale, dhe gjatë javës së kaluar është marrë vendim që fabrika të mbyllet. Një pjesë e të diagnostikuarve janë në mjekim shtëpiak, ndërsa pjesa tjetër kurohen në spitalin e Shtipit. Personave të tjerë u bëhen anketa epidemiologjike të vazhdueshme dhe sipas indikacioneve do të bëhen edhe testime dhe në bazë të rezultateve do të merret vendim se si do të vazhdohet të punohet – deklaroi Venko Filipçe- ministër i Shëndetësisë.