BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, zbardhen detajet e para

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në këtë bashki

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në
x
BREAKING NEWS

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD bën lëvizjen e minutës së fundit, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD
x
BREAKING NEWS

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për ditën e nesërme, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat (Tabela)

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për
x
BREAKING NEWS

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha publikon videon që nuk duhet humbur

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u bllokua në minutat e fundit dhe kush ishte personi që ndaloi prangosjen e ish-kryebashkiakut

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u
x

Rajoni

“Lufta ndaj korrupsionit, barazia qytetare, liria mediave”, Abazoviç në samitin e Demokracisë tregon sekretin se kush i ndihmon për një shtet me standarte të larta

“Lufta ndaj korrupsionit, barazia qytetare, liria mediave”,

“Si anëtar i NATO-s, Mali i Zi vazhdon të kontribuojë në sigurinë kolektive. Në të njëjtën kohë, duke u përballur me sfidat demokratike, ajo mbetet vërtet e përkushtuar ndaj integrimit evropian – realizimit të një prioriteti të politikës së jashtme”.

Kështu deklaroi kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç gjatë fjalës së tij në Samitin online për Demokraci me ftesë të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

“Mali i Zi ka arritur rezultate konkrete në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, përmes një sërë veprimesh të policisë dhe Prokurorisë Speciale të Shtetit. Gjithashtu, zgjedhja e fundit e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese dërgoi një mesazh të qartë se Mali i Zi është i përkushtuar për forcimin e demokracisë institucionet”, shtoi Abazoviç.

Detyra më e rëndësishme, sipas tij, është sigurimi i sundimit të ligjit.

“Duke siguruar barazinë e qytetarëve, duke ndërtuar institucione më të forta dhe më efikase, duke luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar, duke forcuar pavarësinë e gjyqësorit, duke përmirësuar pozitën e pakicave dhe duke mbështetur mediat e lira dhe të pavarura”, përfundoi Abazoviç.