Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maqedonasit i kundërpërgjigjen shqiptarëve

Maqedonasit i kundërpërgjigjen shqiptarëve

Postuar: 09/07/2014 - 10:42

Në Shkup ditën e premte është paralajmëruar një tjetër protestë e madhe, ku pritet të marrin pjesë jo vetëm shqiptarë nga Maqedonia, por edhe nga treva të tjera shqipfolëse.

 Nga ana tjetër, maqedonasit do të përgjigjen me një kundra-protestë të organizuar në të njëjtën datë dhe orë.
 
“Hajde të mblidhemi dhe t’i presim shqiptarinë e mallkuar para Qeverisë në orën 14:00. Dhe t’u tregojmë se nuk mund të bëjnë ç’të duan me këtë shtet duke shpërndarë dhunë. Maqedonia ka filluar të ngjajë me Palestinën, por Shkupi nuk është Bejrut”, thuhet ndër të tjera në thirrjen e maqedonasve.
 
Lajmërimi është shpërndarë  nëpërmjet rrjetit social “Facebook” dhe deri më tani kanë konfirmuar pjesëmarrjen qindra persona. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 15:15

Bashkimi Evropian i bëri thirrje Bosnjës që të mbyllë menjëherë kampin e emigrantëve në Vuçjak, dhe të zhvendosë në mjedise tjera të gjithë migrantët që gjenden aty.
 

Postuar: 14/11/2019 - 15:12

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kongresi i Manastirit doli të jetë shtyll

Postuar: 14/11/2019 - 15:02

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për Kongresin e Manastirit në 111 vjetor

Postuar: 14/11/2019 - 14:58

Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer është zgjedhur raportues i Kosovës në Këshillin e E

Postuar: 14/11/2019 - 14:56

Policia e Kosovës tha sot se ka shkatërruar një sasi të armëve të shkurta dhe të gjata, të cila

Postuar: 14/11/2019 - 14:46

Dua të besoj se Evropa shumë shpejt do ta kuptojë gabimin që e ka bërë me Maqedoninë e Veriut d

Postuar: 14/11/2019 - 08:56

Ditën e sotme, do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores së njohur Arzana Kraja, e cila u