Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maqedoni, BDI i kërkon Ivanovit të rishikojë vendimin për faljen e politikanëve

Maqedoni,  BDI i kërkon Ivanovit të rishikojë vendimin për faljen e politikanëve

Postuar: 15/04/2016 - 16:34

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i ka dërguar një letër deri te kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, ku i kërkon rishikimin e vendimit për faljen e politikanëve që janë nën hetime.
 
BDI-ja konsideron se vendimi i Ivanovit, drejtpërsëdrejti bie ndesh me procesin reformues të filuar me marrëveshjen e Përzhinos, duke theksuar se kjo parti mbetet e përkushtuar në zbatimin e marrëveshjes së Përzhinos dhe agjensës së reformave.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:09

Sot në Romë, Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga ish-presidentja Atifete Jahjaga në përbërje të të cilit do të jenë deputetët Mexhide Mjaku-Topalli e Saranda Bugujevci dhe Vasfije Krasniqi-Goodman, e mbijetuara e

Postuar: 26/06/2019 - 15:06

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë sot se është e papranueshme që Bashkimi Evropian të mos ia h

Postuar: 26/06/2019 - 15:03

Kryeministri Zoran Zaev ka tërhequr kandidaturën për ministër të Financave.

Postuar: 26/06/2019 - 14:58

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj propagandës serbe që po bëhet lidhur me situatën

Postuar: 26/06/2019 - 14:52

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka vijuar bisedën e djeshme të Beogradit duke pretenduar krizë

Postuar: 26/06/2019 - 13:41

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili, para disa ditësh ka thyer këmbën.

Postuar: 25/06/2019 - 15:34

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shprehu shpresën se procesi i ratifikimit t