Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maqedoni, Mickoski për përjashtimet: Larguam të keqen

Maqedoni, Mickoski për përjashtimet: Larguam të keqen

Postuar: 23/10/2018 - 15:45

Pas mbledhjes së mbrëmshme të Komitetit Qendror të OBRM-PDUKM-së, kryetari i kësaj partie Hristijan Mickoski, përmes një postimi në Facebook ka thënë se është mbajtur mbledhje historike e partisë.
 
Ai thotë se OBRM-PDUKM-ja ka mekanizëm të fortë për të pastruar partinë.
 
“OBRM-PDUKM mbrëmë ka mbajtur seancë historike të Komitetit Qendror. OBRM-PDUKM çdo herë ka mekanizëm të fuqishëm, të ndërtuar në kuadër të partisë, që çdo herë ka arritur ta pastrojë partinë. Ta largojë atë që është e keqe nga partia dhe në mënyrë të qartë ta zgjedh të mirën. Sërish të kthehet në idealet dhe rrënjët e OBRM-së dhe të shikojë në sy popullin e saj, popullin maqedonas”, shkruan Mickoski.
 
Përndryshe, në seancën e mbrëmshme nga partia opozitare u shkarkuan Sasho Mijallkov, Mitko Jançev dhe Nikolla Todorov.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 20:39

Një grup e qytetarësh në Shkup kanë protestuar para Qeverisë dhe kërkojnë përgjegjësi për arratisjen e ish kryeministrit Nikolla Gruevski.

Postuar: 15/11/2018 - 19:50

Çështja Gruevski është një nga tematikat më të diskutuara në Ballkan ditët e fundit.

Maqedoni, Xhaferi: Në tre mënyra mund t’i merret mandati Nikolla Gruevskit

Postuar: 15/11/2018 - 18:48

Deputetit Nikolla Gruevski nuk mund t’i ndërpritet mandati pa u siguruar 80 vota në Kuven

Postuar: 15/11/2018 - 17:42

Autoritetet greke thanë sot se rreth 74,000 azil-kërkues jetojnë tashmë në vend, dhe se po bëhe

Postuar: 15/11/2018 - 15:58

Zeljka Rolovic, prostituta numër një në Ballkan u arrestua për të disatën herë nga policia treg

Postuar: 15/11/2018 - 15:51

SHBAthanë sot se besojnë se ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili ka kërkuar az

Postuar: 15/11/2018 - 15:46

Projekti i Bashkimit Evropian nuk mund të jetë i plotë pa vendet e Ballkanit Perëndimor.