Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maqedoni, opozita: PSP ka harxhuar paratë e qytetarëve duke punuar për Zaev

Postuar: 20/09/2019 - 15:05

Opozita maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese tha sot se Prokuroria Speciale për katër vjet ka harxhuar 12 milionë euro para të qytetarëve, ndërsa ka punuar për interesat e Zoran Zaevin.
 
Ata thonë se prokurorëve të PSP-së u janë mundësuar të gjitha kushtet për punë, ndërsa të njëjtat sipas tyre, janë keqpërdorur dhe kanë qenë mashë për haraç.
 
“Sipas informacioneve që u publikuan në media prokurorët e PSP kanë marrë 120 mijë denarë (2000 eur) rrogë bruto, ndërsa 80 mijë denarë neto (1500 eur) , plus 160 mijë denarë (3000 eur) shtesë për çdo muaj.
 
Në shembullin e prokurorëve kanë qenë edhe zyrtarët, të cilët kanë marrë paga më shumë se një prokuror mesatar në Prokurorinë Themelore Publik”, thonë nga OBRM-PDUKM.
 
Ata në fund thonë se do të ketë përgjegjësi për gjithë veprat e kryera.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 08:55

Ende janë të paqarta rrethanat se si ndërroi jetë 24-vjeçari nga komuna e Lipjanit, Shqipdon Aliu. Mësohet se para se të vdiste ai kishte regjistruar një video në telefonin e tij, por ende nuk dihet përmbajtja e saj.

Postuar: 23/10/2019 - 07:34

Kreu i lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, i cili mori shumicën e votave në zgjedhjet e parakohsh

Postuar: 23/10/2019 - 07:31

Presidenti Aleksandar Vuçiç pothuajse e ka përjashtuar dje mundësinë që Serbia ta njohë Kosovën p

Postuar: 22/10/2019 - 20:23

"Ajo që bëri Bashkimi Evropian është e padrejtë dhe shpresoj që së shpejti të kuptojë se ka

Postuar: 22/10/2019 - 18:56

Në një vendvotim në komunën e Dragashit ku koalicioni AAK-PSD kishte marrë 10 vota, kandidati p

Postuar: 22/10/2019 - 15:26

“Kur avionët e NATO-s bombarduan forcat serbe 20 vjet më parë për t’i dëbuar ata ng

Postuar: 22/10/2019 - 15:02

“E paarsyeshme është ajo që e bëri Bashkimi Evropian dhe shpresoj se së shpejti do ta kup