Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maqedoni, Pendarovski përshkallëzon apelin ndaj Prokurorisë: Zbardhje e plotë të rastit “Haraçi”

Postuar: 13/08/2019 - 15:11

Kabineti i presidentit të Maqedonisës së Veriut ka reaguar sot ndaj deklaratave të Prokurorisë Themelore Publike, e cila tha se politikanët nuk duhet të përzihen në punën e institucioneve.
 
Nga Kabineti i Stevo Pendarovski thonë se presidenti në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike dhe as që ka për qëllim të sulmoj institucionet kompetente dhe të përzihet në procedurat penale të cilat janë në rrjedhë.
 
“Pendarovski në fjalimin e tij ka shprehur mbështetjen e plotë për institucionet kompetente, e posaçërisht për Prokurorinë dhe gjykatën dhe ka nënvizuar se do të bëj çmos që t’i mbroj nga presionet eventuale gjatë zbatimit të hetimit dhe zbardhjen e plotë të rastit “Haraçi”, thuhet në reagim.
 
Ata shtojnë se është e nevojshme që sa më parë të zgjidhet rasti “Haraçi”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 07:52

Me 89 vota pro, 1 kundër dhe 2 abstenime, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë, duke e çuar vendin në zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Postuar: 22/08/2019 - 15:30

Ambasada amerikane në Prishtinë ka dalë me një deklaratë, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendi

Postuar: 22/08/2019 - 15:25

Partia opozitare shqiptare Lëvizja Besa, e ka komentuar arrestimin dhe paraburgosjen e prokuror

Postuar: 22/08/2019 - 15:20

Ambasada amerikane në Prishtinë ka dalë me një deklaratë, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendi

Postuar: 22/08/2019 - 15:08

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur pas shpërndarjes së Kuvendit të Republikës

Postuar: 22/08/2019 - 14:51

Presidentit i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit.

Postuar: 22/08/2019 - 12:51

Drejtuesi i Lëvizjes Malazeze për Ndryshim, Nebojsha Medojeviç, ka bërë një deklaratë shokuese, t