Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maqedoni, Sheqerinska: Treguam me vepra se askush nuk është mbi ligjin

Postuar: 11/09/2019 - 15:29

Zëvendësministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska sot tha se qeveria e Maqedonise se Veriut tregoi me vepra se askush tashmë nuk është mbi ligjin, dhe se ligjet vlejnë për të gjithë dhe secili duhet t’i respektojë institucionet dhe ligjet. Puna kyçe është lejimi i institucioneve ta bëjnë punën e tyre”.

Ajo shprehu keqardhje që edhe pse si Qeveri kanë dëshmuar se gjërat kanë ndryshuar, opozita megjithatë nuk ka ndryshuar duke akuzuar opozitën maqedonase për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori Publike.

Ajo theksoi se qytetarët ashtu edhe Qeveria kanë pritur dhe presin Ligj të ri për Prokurori Publike, por shtoi se njerëzit kryesorë të partisë opozitare maqedonase ende presin amnisti.

Sipas saj, Qeveria kërkon nga institucionet të hetojnë pushtetin, opozitën qytetarët dhe se Maqedonia asnjëherë nuk do të kthehet në të kaluarën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:34

Gjykatësi i Gjykatës Themelore në Pejë, i quajtur Sali Berisha është vënë në pranga nga Policia e Krimeve Ekonomike.

Postuar: 19/09/2019 - 15:29

Lideri i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksandar Jablanoviç, tha se partia do të tentojë të h

Postuar: 19/09/2019 - 15:21

Gjermania nuk ka propozime konkrete për zgjidhjen e problemit me Kosovën dhe nuk ka gjithashtu

Postuar: 19/09/2019 - 07:33

Fushata për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në Kosovë ka vijuar dje me akuza e premtime nga

Postuar: 18/09/2019 - 19:38

Lideri i PDK në Kosovë, Kadri Veseli, sot ka marrë pjesë në Konventën e Gruas Demokratike, ku k

Postuar: 18/09/2019 - 19:36

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se qeveria e re do të hapë