BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Rajoni

Maqedonia e Veriut e mbërthyer nga koronavirusi, nga përditësimi i të dhënave rezultojnë shifra të larta të pandemisë

Maqedonia e Veriut e mbërthyer nga koronavirusi, nga përditësimi

Autoritetet e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut përditësuan të dhënat e Covid-19 dhe rezultuan 134 raste të reja të infektuar me koronavirus, duke e çuar totalin në 3095 persona të prekur.

Ndër qytetet ku janë regjistruar shifra të larta janë Shkupi me 80 raste dhe Tetova me 20.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi dhe për 8 pacientë që kanë ndërruar jetë, për një total prej 259 viktimash. Dy prej tyre janë nga Shkupi, dy nga Tetova, dy nga Kumanova, një nga Velesi dhe një nga Kërçova.

43 pacientë kanë fituar betejën me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.