BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Rajoni

Maqedonia e Veriut vijon të jetë e mbërthyer nën kthetrat e koronavirusit, regjistrohen sërish shifra të larta të pandemisë

Maqedonia e Veriut vijon të jetë e mbërthyer nën kthetrat e

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 125 raste të reja me Covid-19, ndërsa janë kryer 1085 teste. Numri i përgjithshëm i të prekurve është 2915 persona.

Në vendin fqinj të mbërthyer nga kthetrat e koronavirusit pati 2 viktima në 24 orë, për një total prej 151 jetë të humbura nga Covid-19.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe zbuloi dhe qytetet se ku janë evidentuar rastet e reja:

Shkupi 46

– Kumanova 19

– Shtipi  17

– Prilepi 1

– Tetova  16

– Struga  7

– Velesi 3

– Manastiri 1

– Оhri 5

– Gostivari 6

– Koçani 1

– Delleçeva 1

– Negotina 2