Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Marrëveshja për emrin e ri, paralajmërohen protesta në Maqedoni

Postuar: 13/06/2018 - 16:52

Organizatat jo fitimprurëse “Të rinjtë për Maqedoninë” dhe “Komitët” kanë paralajmëruar protesta për sonte kundër ndryshimit të emrit Kushtetues të Maqedonisë.Përmes thirrjes “Mjaft ndejtëm në gjumë, nuk do të lejojmë Veri” ata në rrjetin social Facebook po organizohen për protestën e sotme të cilën e kanë paralajmëruar ta mbajnë përpara Kuvendit në orën 20:00.Duke folur mbi situatën e sigurisë në vend pas publikimit të marrëveshjes për emrin e ri, ministri i Brendshëm Oliver Spasovski ka thënë se nuk ka vend për shqetësim dhe se situata është normale.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2018 - 21:44

Metju Nimtz, përfaqësuesi special i Kombeve të Bashkuara për kontestin e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, tha se angazhimi i tij disa dekadësh për zgjidhjen e kësaj çështje ka përfunduar sot me nënshkrimin e marrëves

Postuar: 17/06/2018 - 21:41

Siç edhe ishte paralajmëruar, dhjetëra protestues grek gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për emri

Postuar: 17/06/2018 - 16:17

Pas marrëveshjes për zgjidhjen e kontestit të emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut kryekomi

Postuar: 17/06/2018 - 15:43

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në Manastir ka filluar protesta e opozitës  pas nënshkri

Postuar: 17/06/2018 - 15:05

Kryeministri Zoran Zaev i ka dhuruar kollaren që e mbante gjatë nënshkrimit të marrëveshjes kryem

Postuar: 17/06/2018 - 11:20

Pas 27 viteve mbyllet një kapitull me shumë negociata.

Postuar: 17/06/2018 - 10:33

Kryeministri Kosovës, Ramush Haradinaj humbi një ngë nga njerëzit e tij, më të dashur gjatë ditës