BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Rajoni

Masat kundër Covid-19/ Greqia del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët, ja vendimi që kanë marrë

Masat kundër Covid-19/ Greqia del me njoftimin e rëndësishëm

Marrin fund dhe zyrtarisht masat kundër Covid-19 në Greqi.  Komisioni i specialistëve ka miratuar kërkesën e ministrit të Shëndetësisë, Thanos Plevris për hyrjen në fuqi menjëherë të pezullimit të masave që ishin deri tani në fuqi me vendimin përkatës ministror.

Në Greqi mbetej e detyrueshme me masë ndëshkimi gjoba të larta maska në spitale, farmaci, qendra shëndetësore, në gjithë transportin publik, rrugor, trena, transportin ajror, sugjerohej në ambiente të mbyllura, teste të detyrueshme për punonjësit e vaksinuar mbi 6 muaj apo pa vaksinim si dhe izolimi 5 ditë për të vaksinuarit e prekur me Covid-19.

Me vendimin e ri, maskat do të jenë të detyrueshme vetëm në spitale e qendra shëndetësore publike dhe  private.

Më të lexuarat