BREAKING NEWS

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve komunikon vendimin e fundit

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19,
x

Rajoni

Masat ndaj Covid-19/ Komiteti i Ekspertëve merr vendimin: Ja çfarë do ndodhë me orën policore

Masat ndaj Covid-19/ Komiteti i Ekspertëve merr vendimin: Ja

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur sot që ora policore të vijojë dhe në javët në vijim. Lajmi është bërë publik nga anëtarja e Komitetit, Mira Rakacolli, e cila argumentoi se është rritur incidenca e përhapjes në dy javët e fundit.

“Ajo që kemi parë me vëmendje në këto dy javë, është se është rritur incidenca tek moshat e reja. Edhe pse nuk ka shtrime në spital, por dhe të vdekjeve, këto tregues flasim për një vëmendje më të madhe për situatën dhe të ndalohet precipitimi i situatës në vend.

Ndaj kemi vendosur që të vijohet me orën policore dhe të mos ketë fluturime me Britaninë e Madhe”, tha Rakacolli.