BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Rajoni

Maturantët serbë sulmojnë me fishekzjarre Policinë e Kosovës (VIDEO)

Maturantët serbë sulmojnë me fishekzjarre Policinë e

 

Një grup maturantësh, me origjinë nga Serbia kanë sulmuar efektivët e Policisë së Kosovës. Mësohet se incidenti është regjistruar pasditen e sotme në Urën e Ibrit në Mitrovicë.

Gazeta Ekspress shkruan se maturantët, rreth 30 apo 40 persona, janë grumbulluar tek Ura e Ibrit për të festuar, por kur efektivët kanë shkuar t’i shpërndajnë, ata i kanë sulmuar me fishekzjarre dhe lëndë plasëse. 

Fatmirësisht askush nuk është lënduar nga fishekzjarret dhe maturantët janë shpërndarë. Mediat e Kosovës kanë shpërndarë dhe pamje ku shihet festa e maturantëve serbë që ka mbushur me tym e shkëndija Mitrovicën. Pritet që të merren për të rinjtë.

“Rreth orës 17:00, diku rreth 30-40 persona, nxënës të shkollës së mesme, maturantë, pa paralajmërim janë paraqitur në afërsi të urës për të shprehur mënyrën e tyre festive të maturës. Policia ka reaguar me njësitë e saja dhe me pas ka shpërndarë të njëjtit,”- shkruhet në njoftimin e policisë.