BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë, SHBA merr vendimin drastik ndaj Iranit! Përfaqësuesi amerikan bën paralajmërimin e fortë: Nëse agresioni nuk frenohet, do të…

Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë, SHBA merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri Kim?! Ja pazari...

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x

Rajoni

“Më dërgoi Zoti”/ Futet në Gjykatë dhe iu dorëzua rojës, e pëson këngëtarit i njohur, ja çfarë i gjejnë në makinë

“Më dërgoi Zoti”/ Futet në Gjykatë dhe iu

Një këngëtar i njohur grek Vassilis Gorgolitsa, futi makinën në parkingun e Gjykatës së Apelit dhe e kishte të mbushur plot me 1 milionë e 200 mijë euro ndërsa 300 mijë euro të tjera iu gjetën në shtëpinë e tij.

Por, më 13 gusht kur ndërmori hapin Gorgolitsa ishte duke bërtitur se kishte në posedim eksploziv dhe drogë.

33-vjeçari ishte kthyer në sensacion së fundmi në rrjet pasi në llogarinë e tij në TikTok postonte periodikisht pjesë nga repertori i tij dhe ishte shumë i ndjekur nga të rinjtë.

E rëndësishme për policinë është origjina e parave, pasi “thesari” që mbante në një çantë udhëtimi dhe e kishte fshehur në shtëpinë e tij në Ilioupoli, zbulon se 34-vjeçari mund të ketë qenë anëtar i një rrjeti droge që tregtonte kokainë, kanabis dhe pilula halucinogjene në baret e e Athinës dhe Mykonos.

Njoftimi i policisë:

Sipas njoftimit zyrtar të EL.AS., “ i akuzuari duke drejtuar një makinë ka hyrë në parkingun e mbyllur të Gjykatës së Apelit të Athinës dhe është paraqitur vullnetarisht pranë rojes së policisë për t’u dorëzuar.

Pas kontrollit të kryer në makinë dhe kontrollit në shtëpinë e tij, janë gjetur dhe konfiskuar në total:

1,513,555 euro dhe 336 dollarë amerikanë,

275 gram kokainë, 495,5 gram të përpunuara dhe 0,7 g. kanabis i papërpunuar, 37.9 gram kristal metamfetamine, 131 tableta ekstazi, 3 tableta medicinale, makinë, armë trullosëse, 267 fishekë, 4 pako najloni të improvizuara, 4 celulare.