Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Më jep 1200 euro ose do të të nxjerr fotot nudo", kush është i riu i arrestuar që kërcënoi ish të dashurën?

Postuar: 21/09/2018 - 15:10

Një djalë nga Gjilani i ka bërë shantazh ish-të dashurës së tij duke i kërkuar 1200 euro, ose në të kundërt do t'i publikonte në internet fotot intime. 
 
Policia e Kosovës e arrestoi të riun me iniciale F.F dhe bëri të ditur se ai “me qëllim përfitimi të kundërligjshëm pasuror për vete apo person tjetër, përmes telefonit, ka shantazhuar ish të dashurën e tij A.A, që t’i sigurojë 1200 euro ose në të kundërt, do t’i publikonte fotografitë intime në rrjete sociale dhe te familjarët e saj". "Me këto këto veprime ai ka cenuar nderin dhe autoritetin e të dëmtuarës”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.
 
Prokuroria, menjëherë pas njoftimit të këtij rastit nga Rajoni i Policisë së Gjilanit, e ka dërguar personin në paraburgim 48 orë pasi ekziston mundësia e rrezikut të ikjes, asgjësimit të provave, rreziku i ndikimit te e dëmtuara dhe dëshmitarët si dhe rreziku i përsëritjes së veprës penale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 22:32

 Gjykata ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurve me iniciale F.B.

Veseli merr mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave

Postuar: 17/10/2018 - 19:41

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, është pritur sot në një takim të po
Marrveshja e emrit, Hahn: Durimi i Greqisë i ka kufijtë e tij

Postuar: 17/10/2018 - 19:38

Komisioneri për Zgjerim i BE, Johannes Hahn, në një intervistë për “Euroactiv”, shp
Deputetët e VMRO-së heqin dorë nga debati në Parlament, do të votojnë kundër

Postuar: 17/10/2018 - 19:32

Deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe të koalicionit "Për Maqedoni më të mirë" sot në koordin
Kërcënon Vuçiç: Largimi i UNMIK na detyron të mbrojmë njerëzit tanë në Kosovë

Postuar: 17/10/2018 - 19:29

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, tha sot se thirrja e SHBA për tërheqjen e misionit paqeruajtë

Postuar: 17/10/2018 - 19:10

Konflikti brenda familjes Ahmeti nga fshati Smolicë, i komunës së Gjakovës, i nisur në vitin 2013

Postuar: 17/10/2018 - 19:01

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të mërkurën se thirrja e SHBA për tërheqjen e misionit paqer