BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Rajoni

"Më mirë largohem nga puna sesa të bëj vaksinën me detyrim"/ Infermierja proteston hapur dhe shpërthen kundër vendimit: Për trupin tim vendos vetëm unë!

"Më mirë largohem nga puna sesa të bëj vaksinën me

Një infemiere në Greqi ka refuzuar vaksinën dhe ka dalë me një deklaratë të fortë kundër procesit me detyrim. E reja ka reaguar pas ultimatumit të ministrisë sipas të cilit do të pezullohen nga puna ata që nuk duan të bëjnë vaksinën anti-Covid. 

Duke folur për “Mega”, ajo shprehet se më mirë preferon të largohet nga puna se sa të bëjë vaksinën me detyrim.

“Është një ndërhyrje në çështjet shëndetësore, e cila nuk mund të bëhet pa miratimin e atij që i përkët trupi. Më mirë largohem nga puna se sa të bëj vaksinën me detyrim”, tha ajo.

“Unë nuk jam kundër vaksinave. I kam vaksinuar fëmijet e mi me vaksina të ndryshme, por që janë të testuara, kjo e Covid-19 nuk është e testuar ende”, vijoi ajo.

Greqia ka pezulluar rreth 6 500 punonjës spitalesh pasi nuk kanë bërë vaksinën anti-Covid siç urdhëroi ministria e Shëndetësisë.