Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Me sy të përlotur dha dorëheqjen, por çfarë bëri pas konferencës që nuk u pa Ramush Haradinaj (Dalin fotot)

Postuar: 20/07/2019 - 14:06

Ramush Haradinaj, ditën e djeshme dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës. Kjo ndodhi pasi ai është thirrur në Hagë nga Gjykata Speciale për dëshmuar si i dyshuar për krimet e luftës.

Me sy të përlotur kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj doli para mediave, ku shtoi se pavarësisht vendimit të tij ai do të marrë pjesë sërish në zgjedhjet e parakohshmë parlamentare që do të zhvillohen.

Ai ka shtuar se sërish do i japë besimin e merituar popullit kosovar.

Por çfarë bëri Ramush Haradinaj pas konferencës? Ai është parë më i qetë pas emocioneve që ishte shfaqur në konferencën për media. Pas mbarimit të knferencës, ai është parë me disa qytetarë, ku edhe ka bërë foto me ta pas kërkesës së tyre.

Ai pritet që javën e ardhshme të paraqitet në Hagë ku do të intervistohet në lidhje me luftën e Kosovës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 15:39

Nisma Socialdemokrate dhe Aleanca Kosova e Re,  nënshkruajnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor.
 

Postuar: 23/08/2019 - 15:32

Kuvendi i Kosovës u shpërnda këtë të enjte, ndërsa presidenti Hashim Thaçi ka thënë se shumë sh

Postuar: 23/08/2019 - 15:12

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksidentin e tmerrshëm që ka ndodhur në Prishtinë, derisa

Postuar: 23/08/2019 - 11:28

Katica Janeva katër vite më parë ishte një simbol për drejtësinë në vend dhe rikthimin e besimit

Postuar: 23/08/2019 - 08:48

Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka është përfshirë në një aks

Postuar: 23/08/2019 - 07:52

Me 89 vota pro, 1 kundër dhe 2 abstenime, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për shpërnd

Postuar: 22/08/2019 - 15:30

Ambasada amerikane në Prishtinë ka dalë me një deklaratë, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendi