BREAKING NEWS

Tjetër rrjedhje/ Tronditet Kryemadhi, largohet ish deputeti i njohur i LSI dhe i bashkohet PS, vjen reagimi i fortë i tij: LSI një klub në Tiranë që mbush televizionet me sharje. Eksperimenti i kësaj partie ka mbaruar

Tjetër rrjedhje/ Tronditet Kryemadhi, largohet ish deputeti i njohur i LSI
x

Rajoni

Mëngjes i trishtë! Ndahet nga jeta në moshë shumë të re infermierja, prej ditësh luftonte me virusin Covid

Mëngjes i trishtë! Ndahet nga jeta në moshë shumë

Unioni i infermiereve në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se ka ndërruar jetë si pasojë e virusit COVID-19 ka ndërruar jetë infermierja Irena Dojçinovksa Milloshovska, e punësuar në Institutin Geriatrik “13 nëntori” në Shkup.

“Apelojmë dhe theksojmë që virusi është me të vërtetë i pamëshirshëm dhe nuk ka asnjë selektim mbi moshat të cilat i sulmon.

Kjo nuk është infermierja e parë që ndërroi jetë nga COVID-19, por është më e reja në moshë. Infermierët rrezikojnë jetën e tyre dhe të të dashurve të tyre për pacientët në baza ditore.

Ju lutemi t’i përmbaheni masave dhe të ndihmoni sistemin shëndetësor që ka kohë që po lufton përtej mundësive t”, thonë nga Unioni i Infermiereve.