Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ministri serb fyen shqiptarët: Trimërohen vetëm kur nuk është Vuçiçi aty!

Postuar: 06/09/2018 - 15:38

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandër Vulin, ka bërë thirrje tek autoritetet e Prishtinës që të mos mendojnë për ushtrimin e çfarëdo force ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Sipas tij nëse ndodh një gjë e tillë, atëherë Serbia do të përgjigjet menjëherë.

Madje Vulin ka fyer popullin shqiptar duke iu drejtuar me ‘shiptari’, raporton mediumi serb ‘telegraf’.

“Shiptari janë trima vetëm kur janë larg Vuçiçit, por ndryshe janë kur paraqiten në negociata para kamerave”, ka thënë Vulin.

Ky reagim i Vulinit ka ardhur si pasojë e deklarimeve të krye kuvendarit Kardi Veseli i cili ka thënë se mund t’i refuzohet kërkesa e presidentit serb për t’u future në Kosovës.

Vulin ka thënë se vizita e Vuçiçit në Kosovë është për t’i kontribuar paqes dhe stabilitetit në rajon.

Kujtojmë që zëdhënësi i ministrisë së Jashtme të Republikës së Kosovës e ka konfirmuar për Gazetën Express se Vuçiçit i është aprovuar kërkesa për të hyrë në territorin e Republikës së Kosovës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 08:45

 Avokati grek Aleksandros Likurezos, i cilësuar si avokati i Vip-ave është arrestuar, pasi dyshohet se ai shfrytëzonte lidhjet që kishte me kriminelët shqiptarë për t’u zhvatur para kolegëve të tij.

Postuar: 18/04/2019 - 23:09

Njohësit e çështjeve politike theksojnë se kandidatët për president shteti në Maqedoninë e Veriut

Postuar: 18/04/2019 - 22:52

Turqia i ka vendosur kusht Shkupit zyrtar për të kaluar në parlamentin turk ratifikimin e proto

Postuar: 18/04/2019 - 20:31

Gazeta malazeze “Dan” shkruan se Marko Bozoviç nga Podgorica u arrestua nën dyshimin

Postuar: 18/04/2019 - 19:00

Një zyrtar i lartë i Tribunalit Special i ka thënë sot mediave kosovare se aktakuzat e para do

Postuar: 18/04/2019 - 18:40

Ish-kryetari i komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski mbetet nën arrest shtëpiak, pasi që Gjykat

Postuar: 18/04/2019 - 18:11

I ka hyrë i vetëm garës për president dhe fushatën po e bënë vetëm me disa fletushka.