Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Moment tronditës/ “Tani do të vras veten para të gjithëve”, anëtari serb i një grupi kriminal pret fytin para trupit gjykues (FOTO)

Postuar: 21/11/2019 - 10:46

Serbia është tronditur së fundmi nga një ngjarje e rëndë e ndodhur në Gjykatën Speciale në Beograd.

Zoran Jeliciq ka prerë fytin e tij në tentativë vetëflijimi para të pranishmëve dhe trupës gjykuese, e cila do të jepte vendimin për grupin e Valjevës.

Mediat serbe raportojnë se Jeliciq para këtij akti iu drejtua trupit gjykues me fjalët: “Tani do të vras veten para të gjithëve”.

Ai nxori një objekt të mprehtë dhe preu fytin e tij, ndërsa u transportua menjëherë në spital, por ende nuk dihet asgjë për gjendjen e tij shëndetësore

Jeliciq ishte anëtar i grupit kriminal Valjevo, i cili u shkatërrua në vitin 2009 gjatë një operacioni policie, ku u vunë në pranga edhe anëtarët e tjerë Milan Lazareviq, Zoran Jeliçiq, Milan Milijanoviq, Nebojsa Goloskoviq, Aleksandar Pavloviq, Dejan Velimiroviq, Mirko Lazareviq, Marko Milickoviq dhe Aleksandar Boskovi.

Ata akuzohen për vrasje, veprimtari kriminale, armëmbajtje pa leje, posedim të eksplozivëve, zhvatje dhe shkaktim të lehtë dhe dëmtime serioze trupore

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 12:03

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës njoftohet se është arrestuar një person i dyshuari pasi që kishte sulmuar fizikisht Kryetarin e Gjykatës Themelore dega në Vushtrri.

Postuar: 10/12/2019 - 22:10

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka bërë një urim special për shkrimtarin austriak, Peter

Postuar: 10/12/2019 - 21:18

Në Gjykatën e Shkupit është zhvilluar sot seanca gjyqesore e rastit “Erasmus”, ku nje

Postuar: 10/12/2019 - 20:13

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të martën se e ardhmja nuk mund të ndërtohet duke mohua

Postuar: 10/12/2019 - 18:27

Pas tre orësh në zyrat e Gjykatës Speciale në Hagë, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri

Postuar: 10/12/2019 - 16:23

Në ditën kur mbahet ceremonia e dorëzimit të Nobelit të Letërsisë, shoqatat e myslimanëve të Bo

Postuar: 10/12/2019 - 15:24

Maqedonia e Veriut sheh si zgjidhje për fillimin e bisedimeve të pranimit, ndarjen e procesit n