BREAKING NEWS

Më shumë të shëruar sesa raste të reja! Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Më shumë të shëruar sesa raste të reja! Ministria e
x

Rajoni

Mori vaksinën ‘AstraZeneca’, vetëm pak minuta më pas 60-vjeçari transportohet me urgjencë në gjendje të rëndë në spital

Mori vaksinën ‘AstraZeneca’, vetëm pak minuta më pas

Një 60-vjeçar në Greqi i vaksinuar me AstraZeneca është paraqitur në spital në gjendje të rëndë.

Mediat greke bëjnë me dije se 60-vjecari pësoi mpiksje të gjakut dhe episode ishemik vetëm pak minuta pasi iu injektua vaksina.

60-vjeçari u transferua me helikopter në spitalin Thriasio të Athinës ku dhe vazhdon të trajtohet në reanimacion.

Gjendja është e rëndë, por nën kontroll, kanë bërë të ditur mjekët, ndërsa specialistët e Shëndetësisë në Greqi refuzojnë të lidhin ngjarjet me vaksinën Astra Zeneca pa pasur një raport me të dhënat e plota dhe protokollin e ndjekur në të dy rastet.

Më të lexuarat