BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Rajoni

Moti bën kthesën drastike, stuhitë e forta në rajon fillojnë sonte

Moti bën kthesën drastike, stuhitë e forta në rajon

Përderisa në territoret tona po vazhdon të mbajë mot shumë i nxehtë, disa vranësira dhe rrebeshe të izoluara përshkuan disa pjesë të Shqipërisë dhe Kosovës, por nuk ndikuan aq në uljen e temperaturave.

Në anën tjetër mjaft jo-stabile ajrore knaë filluar të depërtojnë në pjesë të Sllovenisë, Kroacisë, Bosnjës dhe Malit të Zi duke shkaktuar stuhi më signifikante me rrebeshe lokalisht intensive shiu dhe breshër. Më vonë stuhitë do të përfshijnë edhe fqiun tonë verior Serbinë.

Të premtën do të ketë një stabilizim afatshkurtër të motit në tërë Ballkanin, ndërsa të shtunën destabilizim mjaft i fuqishëm në pjesë të Ballkanit dhe të dielën edhe në teritoret tona. Fronti i së shtunën do të shkaktojë stuhi edhe më të fuqishme që nga Sllovenia, Kroacia, Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi dhe pastaj në Serbi. Të dielën ky front arrin edhe në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut duke destabilizuar fuqishëm atmosferën dhe duke ulur temperaturat. Për shkak të temperaturave të larta dhe ardhjes së frontit të ftohtë atmosfera mund të reagojë mjaft bujshëm me procese mjaft të bujshme atmosferike  si vetëtima e bubullima masive, rrebeshe shumë intensive dhe breshër masiv. Do të jetë një front që më në fund do na sjellë freski dhe rrebeshe aq të nevojshme shiu pas një periudhe shumë të gjatë kohore me thatësi. Deri të dielën do të dalim përsëri me informacionet tjera më të reja.