BREAKING NEWS

Nuk e fituan dot betejën/ Katër pacientë humbin jetën në Infektiv orët e fundit, ministria jep detajet zyrtare

Nuk e fituan dot betejën/ Katër pacientë humbin jetën
x

Rajoni

Ndizet Maqedonia e Veriut nga kërkesa e BDI-së për kryeministër shqiptar, partitë i dalin kundër: Ide inkurajimi për anëtarësinë

Ndizet Maqedonia e Veriut nga kërkesa e BDI-së për

Kreu i VMRO-DPMNE-së ka kundërshtuar ashpër idenë e BDI-së për një kryeministër shqiptarë, duke nënvizuar se kërkesat e tilla mund t’i mbajë për vete dhe anëtarësinë e saj.

“BDI-ja si duket ndihet shumë rehat dhe komod në këtë koalicion 3-vjeçar me LSDM-në dhe mendon se si funksionon me LSDM-në, ashtu janë edhe të gjithë partitë e tjera politike”.

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski bëri thirrje që BDI-ja të ketë kujdes si sillen: “Neve maqedonasve por edhe qytetarëve tjerë të Maqedonisë na ka dalë mbi kokë të jenë qytetarë të rendit të dytë dhe atë lloj të kërkesave mund t’i mbajnë vetëm në radhët e tyre për inkurajimin dhe motivimin e anëtarësisë së tyre”.