Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndodh në Maqedoni! Presidenti Ivanov fal të gjithë politikanët nën hetim, mes tyre edhe Zaev e Boshkovski

 Ndodh në Maqedoni! Presidenti Ivanov fal të gjithë politikanët nën hetim, mes tyre edhe Zaev e Boshkovski

Postuar: 12/04/2016 - 17:28

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot pasdite ka njoftuar se ka sjellë vendim që të firmosë faljen e të gjithë politikanëve, të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore, si dhe për një politikan i cili është duke vuajtur dënimin me burg.
 
Alsat.mk shkruan se Ivanov nuk ka nënvizuar se për cilët politikanë bëhet fjalë, por ka theksuar se vendimin e ka marrë vetë dhe se për këtë nuk i ka njoftuar politikanët për arsye se ndoshta ndonjëri prej tyre ndihet i pafajshëm dhe këtë dëshiron ta tregojë përmes procedurës gjyqësore.
 
Ndërkohë zhurnal.mk shkruan se Ivanov ka amnistuar nga veprat penale ish-shefin e policisë sekrete, Sasho Mijallkov, ish-ministren Gordana Jankullovska, Kryetarin e LSDM-së, Zoran Zaev dhe ish-ministrin e brendshëm në vitin 2001, Ljube Boshkovski.
 
Në këtë listë të amnistimit gjendet edhe ish-ministri i Transportit, Mile Janakievski.
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 07:54

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet ditën e sotme në një seancë të jashtëzakonshme plenare.

Postuar: 23/06/2019 - 19:59

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka publikuar ndryshimet në kabinetin e tij qeveri

Postuar: 22/06/2019 - 23:54

Nisma e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emanuel Macron, për një takim n

Postuar: 22/06/2019 - 20:31

Departamenti Amerikan i Shtetit ka deklaruar se SHBA vazhdon ta përkrahi dialogun mes Kosovës dhe

Postuar: 22/06/2019 - 15:30

Presidenti Hashim Thaçi i ka bërë përgjegjëse institucionet e Kosovës pse po dështon Samiti i P

Postuar: 21/06/2019 - 18:55

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, ka folur në lidhje me çështjen e heroit Go

Postuar: 21/06/2019 - 18:53

Propozim ligji për regjistrimin është lëshuar në procedurë parlamentare e cila do të zgjatë.