BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Rajoni

Ndodh njëherë në jetë/ Stuhia Elpis godet edhe ishujt e famshëm të Greqisë, “paralizohet” çdo aktivitet

Ndodh njëherë në jetë/ Stuhia Elpis godet edhe ishujt e

Greqia është përfshirë nga mot i keq me reshje të dendura dëbore dhe temperatura nën zero. Dëbora e madhe në Athinë të hënën detyroi autoritetet të mbyllin disa rrugë në periferitë veriore të kryeqytetit grek, duke përfshirë pjesë të autostradës kryesore Athinë-Selanik.

Ministria e shëndetësisë njoftoi se qendrat e vaksinimit kundër COVID-19 në rajonin më të gjerë të Athinës të Atikës dhe në ishullin e afërt Evia do të mbyllen në orën 15:00 të së hënës dhe do të qëndrojnë të mbyllura të martën për shkak të reshjeve të mëdha të borës. Takimet që ishin caktuar për të hënën pasdite dhe për të martën do të ricaktoheshin.

Stuhia e dytë dhe më e fortë që është pjesë e frontit të ri, e quajtur “Elpis”, është duke u zhvilluar në të gjithë Greqinë .

Ishujt grekë janë mbuluar nga bora që nga e diela në një ngjarje moti që ndodh një herë në jetë. Vendasit thonë se hera e fundit që kjo sasi dëbore ka rënë në Cikladet ka qenë dekada më parë.

Syros , Naxos, Tinos, Andros,  Mykonos , Santorini dhe ishujt e tjerë të Cyclades janë të mbuluara me një vello të bardhë dëbore ndërsa stuhia “Elpis” godet  Greqinë , duke përfshirë kontinentin.

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar probleme të shumta në ishujt të cilëve u mungon infrastruktura për të përballuar ngjarje të tilla moti.

 

Më të lexuarat