BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Rajoni

‘Ndodhi masakër!’, Aleksandër Vuçiç “vesh” Kosovën me flamurin serb dhe PROVOKON keq shqiptarët

‘Ndodhi masakër!’, Aleksandër Vuçiç

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka provokuar me një postim që ka bërë në rrjetet e tij sociale.

Kreu i shtetit serb ka publikuar foton e hartës së Kososvës, ndërsa brenda është pikturuar flamuri i Serbisë. Një detaj tjetër që bie në sy është fakti që postimi nuk është bërë në faqen zyrtare të presidentit por në profilin e tij personal në Instagram. Ndërsa deklarata e tij është kaluar pa asnjë reagim nga politika e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë. 

“Serbia sot nuk është e dobët, nuk kërcënon, por dhe nuk harron, dhe nuk do të lejojë që 17 Marsi të ndodhë përsëri. Ne kujtuam dhe ngulitëm çdo mësim në të cilin ishim humbës, por nuk do të heshtim ndaj viktimave tona. Ne e dimë se çfarë ka ndodhur dhe ne e quajmë atë me emrin e saj të vërtetë – masakër,”-shkruan Vuçiç.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ?????????? ????? (@avucic)

Më të lexuarat