BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x
BREAKING NEWS

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si pasojë e korrupsionit”, Meta plas deklaratën e fortë dhe akuzon qeverinë: Durrësi nën presionin e mafies

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si
x
BREAKING NEWS

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të fundit

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të
x
BREAKING NEWS

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po ngushtohet!”, Dritan Abazoviç bën deklaratën e fortë dhe i bën thirrje Prokurorisë: Ata që duan të më ‘heqin kokën’, të nxitojnë, pasi...

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po
x

Rajoni

Ëndrra e Dodik: Do ta pres pavarësinë e Republikës Serbe të Bosnjes

Ëndrra e Dodik: Do ta pres pavarësinë e Republikës Serbe

Anëtari serb i Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, MiloradDodik, është shprehur optimist që “do ta pres ditën kur Republika Srspaska në Bosnje do ta pavarësohet”. I sanksionuari nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka shprehur këtë ëndërr përmes një interviste në “UNA TV”. “Unë dua të shoh pavarësinë e Republikës Srpska në jetën time. Do ta shikoj me siguri. Proceset po përshpejtohen dhe ajo që po ndodh në Sarajevë tregon se kërkesat politike myslimane nuk janë më aq të zgjidhshme. Disa të tjera po depërtojnë dhe do të çojnë në një strukturë të re”, ka thënë ai Dodik. Politikani i afërt me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ditë më parë kishte deklaruar se “dëshiron të realizohen aspiratat e Car Lazarit”. Dihen betejat e përgjakshme të organizuara nga Lazari për zgjerimin e tokave, shekuj më parë. Një aspirate të tillë të Lazarit, në vitin 1989 i ishte referuar edhe ish-presidenti i Jugosllavisë, SllobodanMillosheviq.A është në rrezik paqja në Bosnje? Derisa ushtria ruse vazhdon bombardimin e qyteteve të Ukrainës – me intensitet të shtuar në lindje presidenti rus, Vladimir Putin, ka gjetur kohë në agjendën e ngjeshur të luftës të takojë udhëheqësin e serbëve të Bosnjës, MilloradDodik. Dy zyrtarët janë takuar më 17 qershor, në margjina të një forumi në Shën Petersburg. Putin ka thënë në takim se Rusia e vlerëson faktin që Republika Sërpska nuk u është bashkuar sanksioneve të Perëndimit kundër shtetit rus. “Fatkeqësisht, në rrethanat aktuale i kemi disa vështirësi për shkak të sanksioneve, por ne e dimë shumë mirë qëndrimin tuaj dhe e vlerësojmë shumë”, ka thënë Putin.Vendet perëndimore, të udhëhequra nga Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara, kanë sanksionuar Rusinë, si në rrafshin ekonomik, ashtu edhe atë diplomatik, pas pushtimit të Ukrainës.

Më të lexuarat