BREAKING NEWS

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e antimafias italiane, paralajmëron Artan Hoxha dhe zbulon emrin kush është ‘peshku i madh’

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e
x

Rajoni

Ndryshime në qeveri, zbardhet vendimi më i fundit i kryeministri grek

Ndryshime në qeveri, zbardhet vendimi më i fundit i kryeministri grek

Sipas mediave greke, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka bërë ndryshime në qeveri. Zyra e Kryeministrit grek ka bërë me dije emërimet do të zyrtarizohen në orën 12:00, në Sekretariatin e Përgjithshëm të Informacionit dhe Komunikimit, nga përfaqësuesi i ri i qeverisë, Christos Tarantilis.

Sakaq, Makis Voridis pritet të emërohet Ministër i Brendshëm, Costas Skrekas në Ministrinë e Energji së dhe Christos Tarantilis si Zëdhënës i Qeverisë.

Gjithashtu Stelios Petsas merr postin e zëvendësministrit të Brendshëm, Makis Voridis po transferohet nga Ministria e Zhvillimit Rural dhe po emërohet në Ministër të Brendshëm.

Duket se Vassilis Kikilias do të mbetet në udhëheqjen e Ministrisë së Shëndetësisë.

Në Ministrinë e Turizmit, informacioni i fundit njofton që Haris Theocharis do të mbetet në krye, me Zëvendës Ministren Sofia Zacharaki, e cila po lë Ministrinë e Arsimit.