BREAKING NEWS

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit në 2015 kur Bill Gates paralajmëroi rrezikun nga virusi

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit
x

Rajoni

Në Maqedoninë e Veriut rriten rastet e viktimave dhe të të infektuarve nga koronavirusi

Në Maqedoninë e Veriut rriten rastet e viktimave dhe të të

Shënohet viktima e dytë prej koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për një 63-vjeçar nga Dibra, i cili u identifikua me virus javë më parë. Vdekjen e konfirmoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Ndërkohë, rritet numri i personave të infektuar. Siç njoftojnë nga dikasteri i Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 22 raste të reja, duke e çuar numrin në 136 të infektuar.

Në Shkup, 15, Dibër 4, Kumanovë 2 dhe Ohër 1. Me këtë numri i pacientëve të infektuar arrin në 136. Gjatë ditë janë bërë 6 mostra kontrolli në Klinikën infektive 3 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore, 1 në gjendje gjysmë të rëndë dhe 2 në gjendje të lehtë, tha Venko Filipçe, ministër i Shëndetësisë.