BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Rajoni

Në prag të luftës? “Mund të vijmë një natë papritmas”/ Mediat greke jehonë deklaratave të ministrit turk, zbardhin situatën e nxehtë që pritet të shpërthejë

Në prag të luftës? “Mund të vijmë një

Mediat greke i bëjnë jehonë deklaratave të fundit të bëra në Turqi. “Klimë pro luftës kundër Greqisë në mediat turke”, shkruan Protothema, pas deklaratave “kërcënuese të fundit të ministrit të Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu, për ishujt e Egjeut”.

“Në prani të homologut rumun të Bogdan Aureskut, Çavusoglu i kërkoi urgjentisht Athinës të vazhdonte me çmilitarizimin e ishujve, në të kundërt përsëriti kërcënimin se: “do të vijmë befas një natë”.

Kreu i diplomacisë turke, më qartë se kurrë, theksoi se nëse armët nuk largohen nga ishujt, Ankaraja do të vërë në dyshim sovranitetin e tyre”, shkruan Protothema.

“Greqia duhet të ndalojë shkeljen e regjimit të çmilitarizimit të ishujve. Ose Greqia do të tërhiqet në këtë çështje dhe do të respektojë Traktatet ose ne do të bëjmë gjënë e duhur. Kjo është arsyeja pse deklarata e Presidentit tonë “Mund të vijmë një natë papritmas”, tha ministri i Jashtëem turk.

Këto komente, mediat greke i quajtën deklarata të reja luftë nxitëse të Cavusoglu që u pasuan nga komente të analistëve në transmetimet e rrjeteve pro-qeveritare në Turqi, duke marrë si të mirëqenë një pushtim ushtarak të ishujve grekë.

Më të lexuarat