BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Rajoni

Në valën e pambyllur të pandemisë, Serbia vendos për datën e zgjedhjeve

Në valën e pambyllur të pandemisë, Serbia vendos për

Zgjedhjet parlamentare dhe lokale në Serbi do të zhvillohen më 21 qershor, bëri të ditur presidenti Aleksandar Vuçiç.

Vuçiç u takua paraprakisht me përfaqësuesit e partive politike, që kanë paralajmëruar daljen në zgjedhjet e ardhshme.

Data e zgjedhjeve në Serbi ishte vendosu për më 26 prill, por u shtynë për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Më 15 mars, autoritetet serbe kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme.

Është njoftuar se Parlamenti i Serbisë do ta heqë gjendjen e jashtëzakonshme të mërkurën, më 6 maj.

Vuçiç tha se nuk pret që të ketë ndonjë tubim të madh zgjedhor gjatë muajit maj, ndërsa për qershor tha se do të konsultohen mjekët.

Serbia ka konfirmuar mbi 9500 raste të të infektuarve me koronavirus dhe 197 viktima. REL

Më të lexuarat