BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Rajoni

Ngjarja që shokoi mbarë opinionin publik/ Polici tregon pse grabitësit e vranë nënën 20-vjeçare, çfarë ka parë vajza që ata e masakruan në atë mënyrë

Ngjarja që shokoi mbarë opinionin publik/ Polici tregon pse

Nga ngjarja shokuese që u trondit Greqia dy ditë më parë nga një grup grabitësish që i morën jetën një vajze 20-vjeçare në Greqi janë zbardhur të tjera detaje të reja.

Autoritetet kanë nisur hetimet për ngjarjen e rëndë dhe besohet se grabitësit dhe vrasësit e 20-vjeçares, Caroline janë autorë edhe të disa grabitjeve të tjera në Athinë.

Po ashtu ata kanë formuar një “listë të zezë” me 100 persona të dyshuar, të gjithë grabitës-kriminelë të ardhur në Greqi dhe me shtetësi greke, të cilët janë liruar nga burgjet dhe janë kthyer ilegalisht aty.

Polici, i cili ka marrë i pari në krahë foshnjën e 20-vjeçares hedh dyshime se përse autorët mund ta kenë vrarë të renë.

 “Është e mundur që vajza të ketë parë karakteristikat e autorëve të krimit dhe kjo është arsyeja pse ata e vranë atë. Unë e konsideroj të pamundur që asnjë ADN e autorëve nuk është gjetur. Ata ishin aty për 30 minuta dhe duhet të ketë qenë thuajse e pamundur që të kenë sterilizuar gjithçka.”