BREAKING NEWS

Videoja ku po pinte kokainë, vjen reagimi i parë nga SPAK për kryebashkiakun e Bulqizës

x

Rajoni

Ngjarje e rëndë/ Sulmohet me bojë dhe tymuese rezidenca e Ambasadës Amerikane (VIDEO)

Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm është sulmuar Ambasada Amerikane në Athinë. Mediat greke raportojë se rezidenca në të cilën jeton edhe ambasadori Jeffrey Paiat është sulmuar me tymuese dhe bojë nga anarkistët e grupit 'Rivikona'.

Mësohet se anëtarët e grupit anarkist shkuan me pesë makina jashtë rezidencës dhe hodhën bojë e tymuese dhe më pas u zhdukën.

Ky është sulmi i tretë në rezidencën e Jeffrey Paiat dhe Ambasadës së SHBA brenda disa muajve.