BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Rajoni

Ngjarje shokuese/ 62-vjeçari me COVID-19 heq serumin, përshëndet pacientët e tjerë dhe hidhet nga spitali (DETAJE)

Ngjarje shokuese/ 62-vjeçari me COVID-19 heq serumin,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital në Greqi. Një 62-vjeçar i infektuar me COVID-19 pasi ka përshëndetur pacientët e tjerë është vet hedhur nga kati i shtatë i spitalit ku kurohej duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Volo në spitalin Ahilopulio. Sipas mediave greke, 62-vjeçari pasi hoqi serumet falenderoi pacientët e tjerë për kohën që kaloi me ta dhe hapi dritaren e dhomës duke u hedhur nga kati i shtatë dhe gjetur vdekjen e menjëhershme.

Personeli mjekësor dhe pacientët e tjerë janë shokuar nga ngjarja.

Më të lexuarat