BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Rajoni

Ngjarje si në filma/ Të burgosurit gërmojnë tunel 60 metra të gjatë, tentojnë të arratisen, por...

Ngjarje si në filma/ Të burgosurit gërmojnë tunel 60 metra

Një tunel rreth 60 metra i gjatë është zbuluar nga autoritetet maqedonase në Burgun e “Idrizovës”, i gërmuar nga të dënuarit. Në këtë burg, ka dhe një numër të madh të dënuarish me origjinë shqiptare.

Lajmin e ka konfirmuar Jovica Stojanoviq, drejtor i Administratës për Sanksione, i cili ka thënë se të burgosurit po hapnin një tunel për t’u arratisur.

Ai është rreth 60 metra i gjatë dhe me trarë mbështetës. Tuneli u hap për rreth katër deri në pesë muaj dhe ndriçimi u zgjidh me kabllo dhe llamba. Një grup hetimor i policisë ndodhet në terren dhe më shumë detaje pritet të njoftohen më vonë.

Kryeministri Dimitar Kovaçevski nuk ka dashur të komentojë këtë ngjarje. Në një konferencë për mediat, ai theksoi se drejtori aktual i KPU Idrizovë është shkarkuar dhe në vend të tij do të jetë gjeneralmajor Zoran Jovanovski.

Ky institucion i vuajtjes së dënimit njihet dhe për kushtet e këqija në qeli dhe ambientet e brendshme. Pak ditë më parë një shqiptar i burgosur në Idrizovë denoncoi në newsbomb.al, kushtet e vështira, si fjetja në tokë, ushqimi dhe mohimi i takimit me familjarët.