BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Rajoni

“Një autor i pamëshirshëm që e kishte planifikuar krimin”/ Del raporti tronditës mjeko-ligjor për vrasjen e 20-vjeçares nga bashkëshorti i saj: Iu gjetën lëndime në buzë dhe...

“Një autor i pamëshirshëm që e kishte planifikuar

Raporti mjeko-ligjor ka bërë publike detaje tronditëse për vrasjen e 20-vjkeçares Caroline nga bashkëshorti i saj.

“Ishte një agoni dhe jo një vdekje e menjëhershme” , thekson raporti mjeko-ligjor.

Nga të dhënat e autopsisë, konstatohet se vdekja ka ndodhur pas një përleshje fizike, pasi dëmtime gjenden në pjesë të ndryshme të trupit të 20-vjeçarit. Në fakt, Babis Anagnostopulos duket se ka synuar ta vriste gruan e tij, pasi ai e mbajti të mbytur për të paktën 5-6 minuta.

Është arritur në përfundimin se vdekja nuk ka ndodhur për shkak të mbytjes së duarve.

Lëndime u gjetën në buzët dhe gjuhën e viktimës, si dhe në qafë ku abrasioni mund të jetë për shkak të përdorimit të një sendi të mprehtë.

Ajo që shkakton të dridhura është shkalla e falsifikimit të fytyrës, pasi “identifikohen njolla të shumta mbytëse”, siç thekson në mënyrë specifike raporti. Gjakderdhja e gjerë është gjithashtu e dukshme në sy.

Detajet rrëqethëse që dalin nga raporti mjeko-ligjor mbështesin bindjen, të shprehur në orët e fundit nga kriminologët, se ai është një autor i pamëshirshëm që madje mund të ketë planifikuar krimin e tij.

“Një autor i pamëshirshëm që e kishte planifikuar