BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Rajoni

“Një nga këto kushte duhet të zotërohet nga të gjithë punonjësit "/ Mali i Zi miraton masat e reja, pasaportë Covid-i për të hyrë në bare e restorante

“Një nga këto kushte duhet të zotërohet nga të

Masat e reja kundër koronavirusit do të jenë në fuqi deri më 20 Gusht, kështu ka vendosur qeveria e Malit të Zi.

Hyrja në brendësi të restoranteve, si dhe klubeve të natës dhe disko, lejohet me të paktën një nga katër provat e mëposhtme, që personi është plotësisht i vaksinuar ose ka marrë dozën e parë, ka një test negativ PCR jo më i vjetër se 72 orë, dëshmi se ka kapërcyer Covid 19, dëshmi e një testi të shpejtë të antigjenit negativ, jo më të vjetër se 48 orë.

“Një nga këto kushte duhet të zotërohet nga të gjithë punonjësit në industrinë e hotelerisë”, tha drejtori i Institutit të Shëndetit Publik të Malit të Zi, Igor Galiq.

Pronarët e objekteve janë të detyruar të caktojnë një person, i cili do të kontrollojë posedimin e provave të vaksinimit ose testeve negative. Të miturit nuk u kërkohet të plotësojnë këto kërkesa, përveç kur hyjnë në disko ose klube nate.

Në të njëjtat kushte, lejohet prania e ngjarjeve sportive në natyrë dhe të brendshme. Mbledhjet dhe festivalet masive që nuk mund të kontrollohen në një hapësirë ??të kufizuar shtyhen deri më 20 gusht.