BREAKING NEWS

Autoritetet italiane tregojnë çfarë pritet: Lufta nuk është fituar ende, nuk ka kthim në normalitet. Komisioneri i emergjencës shëndetësore tregon se vendi do të dalë nga kjo dramë vetëm nëse...

Autoritetet italiane tregojnë çfarë pritet: Lufta nuk
x

Rajoni

Një tjetër rast me koronavirus shënohet në vendin ballkanik, rritet në tre numri, bëhet fjalë për një burrë që punonte në Itali

Një tjetër rast me koronavirus shënohet në vendin ballkanik,

Kroacia konfirmoi rastin e tretë pozitiv me koronavirus. Autoritetet shëndetësore njoftuan se bëhet fjalë për një burrë që punonte në Parma, të Italisë, dhe që është shtruar në spitalin e Rijekës.

Dy rastet e para të regjistruara janë dy vëllezër binjakë, njëri prej të cilëve rezultoi pozitiv pas qëndrimit në Milano, më 19-21 shkurt.

Koronavirusi i shpërthyer nga Kina deri tani u ka marrë jetën 2770 personave në të gjithë botën dhe rezultojnë të prekur 81.296.