BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Rajoni

Një tjetër tërmet i fortë godet Greqinë, panik tek banorët nga lëkundjet e fuqishme

Një tjetër tërmet i fortë godet Greqinë, panik tek

Ishulli i kretës në Greqi është goditur nga një tërmet i fortë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter. Mediat greke bëjnë me dije se tërmeti kishte një thellësi të ulët, prej vetëm 2 kilometrash  duke bërë që lëkundjet të ndjehen të forta në sipërfaqe, gjë që ka shkaktuar panik te banorët.

Megjithatë, nga të dhënat paraprake nuk raportohet për dëme në njerëz përveç disa çarjeve në banesat e vjetra. Tërmeti i sotëm ndodh pas atij më të fuqishëm të shtatorit, ku Kreta u goditi nga një lëkundje me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter.

Ishujt grekë, sidomos Kreta është goditur shpesh gjatë muajve të fundit nga tërmetet.

Një tjetër tërmet i fortë godet Greqinë, panik tek